Tem Oto Servis Akü

Akü, Aracınızın motorunu çalıştırmak için marş ve ateşleme sistemine enerji verir, aracın tüm aksesuar ve elektronik donanımı için elektrik enerjisi sağlar. Bunun yanısıra otomotiv sektöründe gelişen teknolojinin de yardımıyla her geçen gün araçlara yeni özellikler eklenmektedir ve bu özelliklerin de bir çoğu elektronik devreler ve sensörler vasıtasıyla kontrol edilmektedir.
Kısaca elektrik günümüz araçlarının en önemli ihtiyaçlarından birisidir ve bu ihtiyacın karşılanmasında en önemli ve tek kaynak aküdür. Uzun ömürlü ve emniyetli kullanım için akü volt ve amper çıkışları sabit ve sürekli olmalı, elektrik çıkışlarında dalgalanma, yükselme, alçalma olmamalı, anlık ve ani ihtiyaçları her türlü iklim şartlarında karşılayabilmelidir.
Sizin ve yakınlarınızın güvenliği için soğuk hava şartlarından özellikle kış aylarından önce önleminizi alın her 10.000 km veya yılda bir aracınızın aküsünü ve  elektrik sistemini kontrol ettiriniz.
Tem Oto Servis’te aracınızın aküsünü ücretsiz ve randevusuz olarak kontrol ettirebilirsiniz. Kontroller sonucunda eğer gerekiyorsa, uzmanlarımız size aracınız için  en uygun ürünü tavsiye edecektir. 
Tem Oto Servis ile hemen önleminizi alın, yolunuza güvenle devam edin.