Tem Oto Servis Lastik

Lastikler, aracınızın yol ile doğrudan temas eden tek noktasıdır. Sürüş esnasında Lastiklerinizin sadece avuç içi kadar kısmı yola temas eder, üstelik bu ufak temas alanı yüksek basınca dayanmalı ve basıncı düzgün şekilde iletmelidir. Sürüş güvenliğiniz açısından bütün lastiklerin basınç, aşınma ve hasar bakımından düzenli olarak kontrolden geçirilmeleri çok önemlidir.Optimum performans içim lastikleriniz doğru hava basınıcı, diş derinliğinede ve balans ayarı yapılmış olmalıdır. Bunun yanı sıra lastiklerinizin aracınızın özelliklerine ve sürüş gereksinimlerinize tam olarak uyması esastır.  Yetersiz diş derinliği yol tutuşunu ve frenlemeyi etkiler, diğer taraftan yanlış lastik basıncı kötü kullanıma ve yakıt tüketiminin artmasına neden olabilir.

Lastikler ideal olarak her ay kontrol edilmelidir. Eğer aracınızı girintili çıkıntılı engebeli yollarda kullanıyorsanız, yaşadığınız iklim şartları soğuk ve zorlu ise daha sık kontrol edilmelidir. Aracınız için kontrolleri ne kadar sık yaparsanız olası problem ve ihtiyaçları sorun ortaya çıkmadan farketme ve önlem alma imkanınız olacaktır. 


Lastiklerinizi Ne Zaman Kontrol Ettirmelisiniz?

Aracınız bir yöne doğru çekiyorsa

Lastikler eşit olmayan bir şekilde aşınıyorsa

Aracınızı kullanırken yol tutuş problemleri yaşıyorsanız

Aracınızın Fren mesafesi arttıysa

Direksiyon simidiniz titriyorsa

Lastikleriniz büyük bir darbe aldıysa

Lastiklerinizde çizikler, kesikler, çatlaklar ve balonlar varsa

Hiç vakit kaybetmeden Tem Oto Servis’e uğrayın.


Lastiklerinizin durumunu ve basıncını haftada bir kez kontrol etmeyi ihmal etmeyin. Özellikle de uzun yolculuklardan önce mutlaka özel bakımdan geçirin. İyi durumda olduklarından emin olun. 


Tem Oto Servis’te aracınızın lastiklerini ücretsiz ve randevusuz olarak kontrol ettirebilirsiniz. Kontroller sonucunda eğer gerekiyorsa, uzmanlarımız size aracınız için  en uygun ürünü tavsiye edecektir. Tem Oto Serviste lastiklerinizi her değiştirdiğinizde güvenliğiniz için rot-balans ayarlarınız yapılır, supaplarınız yenilenir.


Tem Oto Servis ile hemen önleminizi alın, yolunuza güvenle devam edin.