Tem Oto Servis Yağ

Motor Yağ, farklı özellikleri ve fonksiyonları ile motorun daha uzun süre, daha temiz ve etkin çalışmasını sağlar. Parçalar arasında sürtünmeyi en aza indirir. Birbiri ile temas halinde çalışan parçalar arasında yağ filmi meydana getirerek, sürtünmeden dolayı oluşabilecek aşınmayı ve sıcaklığı en aza indirir.

Motor kompresyonunun düşmesini önler. Segmanların silindir yüzeyinden sıyırdığı yağ, segman ile yuvası arasına dolarak kompresyon kaçağına karşı sıvı conta gibi görev yapar. Kompresyonun, piston, segman, silindir arasından kartere kaçmasını en aza indirir.

Motor parçalarının soğumasına yardımcı olur. Karterdeki yağ, motor parçalarından daha soğuktur. Yağlama sırasında parçaların üzerinden aldığı sıcaklığı kartere getirerek parçaları az da olsa soğutur.

Ayrıca motor parçalarını temizler. Motor yağı, yağladığı parçalar üzerinde aşınmadan dolayı meydana gelen talaşları ve yanma sonucu oluşan kurumları bünyesinde toplayarak kartere getirir. Böylece motor parçalarının devamlı temiz kalmasını sağlar.

Tem Oto Servis, her araç için önem taşıyan yağ değişimi için kaliteli, güvenilir, ve uygun fiyatlı Opet Motor Yağlarını kullanmaktadır.

Motorunuzun performansını korumak için araç üretici firma tarfından belirlenen ve araç kullanım kılavuzlarında belirtilen süreçlerde değiştirilmesi gerekmektedir. Tem Oto Servis olarak önerimiz aracınızın motor yağı değişim süreçlerine ek olarak yılda bir aracınızın yağını değiştiriniz.

Tem Oto Servis’te aracınızın yağını ücretsiz ve randevusuz olarak kontrol ettirebilirsiniz. Kontroller sonucunda eğer gerekiyorsa, uzmanlarımız size aracınız için  en uygun ürünü tavsiye edecektir.

Tem Oto Servis ile hemen önleminizi alın, yolunuza güvenle devam edin.